-
Menu
-
Lampy
-
-
-
Kinkiety
- Lampy wiszące nowoczesne
- Lampy wiszące klasyczne
- Lampy wiszące ze szklanymi kloszami
- Lampy wiszące z abażurami
- Lampy wiszące w oplocie
- Lampy wiszące kuchenne
- Żyrandole z abażurami
- Żyrandole klasyczne
- Żyrandole retro
- Lampy wiszące regulowane
- Lampy nad stół
- Lampy wiszące designerskie
- Lampy wiszące potrójne
- Lampy typu pająk
- Tanie lampy wiszące
- Lampy wiszące podwójne
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Kinkiety
- Zwisy wiszące pojedyncze nowoczesne
- Zwisy wiszące pojedyncze industrialne
- Zwisy wiszące pojedyncze klasyczne
- Zwisy wiszące pojedyncze - kule chrom
- Zwisy wiszące pojedyncze - kule kolorowe
- Zwisy wiszące pojedyncze z abażurem
- Zwisy wiszące pojedyncze młodzieżowe
- Zwisy wiszące pojedyncze kuchenne
- Zwisy wiszące pojedyncze regulowane
- Zwisy wiszące pojedyncze dekoracyjne
-
-
-
-
-
-
-
podlogowe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Black Week
- Styl
-
Pomieszczenia
-
-
-
do salonu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
do kuchni
-
-
-
-
-
do przedpokoju
-
-
-
-
-
na schody
-
-
-
-
Kolor
-
- Promocje
- Bestseller
- Nowości
- Kontakt
-
Blog
-
-
-
Kategorie bloga
-
-
- Outlet
• Pułapki przy zakupie ziemi
Zakup ziemi to poważna decyzja inwestycyjna. Niezależnie od tego czy kupujesz grunt pod budowę domu, czy inwestycyjnie, warto upewnić się, że wybrana ziemia spełnia wszystkie wymogi i oczekiwania. Na co uważać przy zakupie ziemi? Przedstawiamy pułapki, jakie czekają na inwestorów oraz podpowiadamy jak ich uniknąć.
Stan prawny gruntu
Kupując ziemię powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jej stan prawny oraz własnościowy. Oznacza to sprawdzenie zgodności danych o działce podanych przez sprzedającego lub w opisie oferty ze stanem faktycznym. Możesz tego dokonać sprawdzając zgodność informacji z księgą wieczystą oraz ewidencją gruntów. Pozwoli Ci to uniknąć m.in. takich pułapek, jak ewentualne roszczenia współwłaścicieli lub dzierżawców gruntu oraz obciążenie hipoteczne, którym może być objęta Twoja wymarzona działka.
Szukając działki na pewno zwróciłeś uwagę, że grunty w podobnej lokalizacji, niekiedy znacząco różnią się cenami. Wynika to z faktu, że część działek dostępnych w sprzedaży to działki rolne, a nie budowlane, czyli przeznaczone pod zabudowę mieszkalną. Niska cena może wydawać się atrakcyjna, jednak odrolnienie działki to długi proces, który wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Zakup działki budowlanej to zdecydowanie szybsze i prostsze rozwiązanie.
Plan zagospodarowania przestrzeni
Sprawdzenie planu zagospodarowania przestrzeni dla danej okolicy da Ci informacje na temat Twojego przyszłego bezpośredniego sąsiedztwa oraz charakteru dzielnicy. Dokument ten możesz m.in. uzyskać w urzędzie gminy. Zwróć uwagę czy działka o zakupie, której myślisz nie graniczy na przykład ze strefą przemysłową. Warto również dowiedzieć się czy w jej sąsiedztwie nie zostały wydane niepokojące pozwolenia na budowę. Zwróć również uwagę czy działka nie została objęta strefą zalewową lub obszarem ochrony przyrody. Warto również zapoznać się przepisami przeciwpożarowymi, które mogą wynikać na przykład z bliskości lasu.
Możliwy projekt domu
Plan zagospodarowania przestrzeni lub warunki zabudowy (jeśli nie ma planu) determinują również rodzaj zabudowy mieszkalnej. W praktyce oznacza to, jaki projekt domu możesz wybrać. Plan zagospodarowania przestrzeni ściśle precyzuje takie parametry budynku, jak wysokość, kąt spadu dachy oraz kolor budynku i pokrywy dachowej. W praktyce może to oznaczać duże ograniczenia przy projekcie i rodzaju domu. Większość planów zagospodarowania przestrzeni pozwala na budowę domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym, ale niekoniecznie parterowych lub dwupiętrowych.
Dojazd do posesji
Warunkiem rozpoczęcia budowy na działce jest doprowadzenie do niej drogi. Jeżeli Twoja działka posiada już dojazd dowiedz się kto jest jego właścicielem. Działki w województwie śląskim ze względu na duży stopień zurbanizowania najczęściej posiadają dojazd, którego właścicielem jest gmina co oznacza że droga dojazdowa jest systematycznie odśnieżana, a także utrzymywana z budżetu samorządu. W przypadku dróg prywatnych ten obowiązek najczęściej będzie spoczywał na wszystkich zainteresowanych podmiotach, czyli Tobie i twoich sąsiadach. Będzie się to wiązać z licznymi wydatkami. Do wybudowania drogi wewnętrznej niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz złożenie niezbędnych dokumentów u właściwego miejscowo starosty.
Opracowanie GetHome.pl