Źródła światła

Źródła światła 

 • Żarówki LED
  Żarówki LED
 • Żarówki halogenowe
  Żarówki halogenowe

  Żarówki halogenowe znaczenie różnią się od tradycyjnych źródeł zasilania. Zastosowanie specjalnych związków chemicznych poprawiło jakość świetlną żarówek oraz wydłużyło ich trwałość. Zamiana zwykłych źródeł zasilania na żarówki halogenowe spowoduje zmniejszenie opłat za prąd, znaczne wydłużenie żywotności żarówki oraz zmianę barwy światła na intensywniejszą, dzięki czemu kolory stają się bardziej nasycone. Najpopularniejszymi gwintami żarówek, które pasują do większości lamp są E-27 i E-14. Posiadamy halogeny o tych samych trzonkach, co umożliwia wymianę tradycyjnych żarówek na halogenowe. 

  Zalety żarówek halogenowych

  Oprócz takich udogodnień jak mniejszy pobór prądu i wydłużenie żywotności w stosunku do tradycyjnych źródeł zasilania, żarówki halogenowe posiadają wiele innych zalet - wytwarzają stałą ilość światła w okresie użytkowania, dzięki zastosowaniu związków chemicznych nie pozwalających na zaciemnianie się bańki żarówki. Oświetlenie halogenowe wytwarza bielszą barwę światła, co zwiększa nasycenie kolorów, a na nas ma wpływ pobudzający, wspomagający wykonywanie pracy. Żarówki halogenowe są mniejsze od tradycyjnych źródeł światła, przez co pasują nawet do bardzo małych opraw oświetleniowych.

  Rodzaje żarówek halogenowych

  Oprócz tych z gwintami E-27 i E-14 znajdziesz wiele innych rodzajów halogenów. Na przykład żarówki GU10 idealne do reflektorów i spotów. Na ten rodzaj lamp sufitowych często decydujemy się w obszernych pomieszczeniach, dlatego najlepszym wyborem źródła zasilania będą żarówki halogenowe. Przy odpowiednio dobranej mocy, halogeny dokładnie oświetlą całe pomieszczenie. Reflektory sufitowe posiadają możliwość regulacji kąta padania światła. Ta funkcja reflektorów w połączeniu z intensywną barwą światła żarówek halogenowych uwydatni elementy dekoracyjne w aranżacji wnętrz oraz nada jej niepowtarzalnego klimatu.
  W naszej ofercie znajdziesz również żarówki z gwintem G9. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, ten rodzaj źródła zasilania może być wykorzystywany w lampach bez osłony zabezpieczającej. Czyni to żarówki halogenowe idealnymi do nowoczesnych i industrialnych rodzajów lamp.

 • Żarówki dekoracyjne
  Żarówki dekoracyjne

  Żarówki dekoracyjne to niezwykły rodzaj źródła zasilania, wzorowany na styl retro, vintage. Żarówki te charakteryzują się nietypowymi kształtami oraz węglowymi żarnikami, które dają niesamowite efekty wizualne. Światło żarówek dekoracyjnych jest ciepłe, bardzo przyjemne dla oka, a ponadto posiada właściwości kojące – działa na nas podobnie do blasku świec czy płonącego kominka.
  Jeśli poszukujesz ciekawych, nietuzinkowych form do swojej aranżacji wnętrz, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą żarówek dekoracyjnych. Ten wyjątkowy rodzaj źródła zasilania jest idealny dla lamp industrialnych, wiszących oraz kinkietów. Dekoracyjne oświetlenie umożliwia eksperymentowanie z kolorami lamp oraz formami żarówek – polecamy zamienne stosowanie różnych kształtów żarówek dekoracyjnych, aby uzyskać jeszcze bardziej zachwycający efekt wizualny.

  Do jakich pomieszczeń pasują żarówki dekoracyjne?

  Absolutnie do wszystkich! Dekoracyjne źródła zasilania zostały wykonane na wzór pierwszej żarówki (na cześć wynalazcy nazwano je Edison). Mimo tego że żarówki dekoracyjne wzorowane są na styl retro i vintage to świetnie prezentują się również w nowoczesnych lub eklektycznych aranżacjach wnętrz.
  Lampa wisząca zasilana żarówką dekoracyjną jest świetną propozycją oświetlenia kuchennego. Zawieszona tuż nad blatem lub stołem pozwoli nam osiągnąć magiczny nastrój w jadalni czy kuchni. Żarówki dekoracyjne świetnie sprawdzają się również w roli oświetlenia wspomagającego. Salon ozdobiony kinkietami loft z efektownymi żarówkami nie tylko nada pomieszczeniu nastrojowego klimatu, ale także wspaniale podkreśli elementy dekoracji wnętrza, na przykład obraz, figurkę czy antyczny mebel.

  Jak dobrać lampy do żarówek dekoracyjnych?

  Jeśli chcesz uwydatnić piękno żarówek dekoracyjnych, zobacz nasze lampy loft, które nie posiadają kloszy. Lampy wiszące w oplocie spodobają się miłośnikom minimalizmu – wystarczy, że wybierzesz kolor przewodu oraz podsufitki i już możesz cieszyć się efektownym oświetleniem.
  Żarówki dekoracyjne niesamowicie wyglądają również w kloszach w formie metalowej klatki. Posiadamy ogromny wybór kolorów i kształtów tego rodzaju opraw do lamp, dzięki czemu z pewnością stworzysz oświetlenie idealnie oddające charakter Twoich wnętrz. Zauważ, że nasze żarówki różnią się kształtem szkła i węglowych żarników. Posiadamy żarówki w formie kuli, gruszki czy łezki. Natomiast żarniki znajdziesz w kształcie spirali, podłużnych, świetlistych wiązek oraz mogące przybierać formę niebanalnych splątań

na stronie
Pokaż 1 - 15 produktów
Pokaż 1 - 15 produktów

Ostatnio oglądane

Brak produktów

Menu

Porównaj 0