Gwint GU5.3 - co to, jakie ma wymiary, zastosowanie?

Gubisz się w gąszczu żarówek i ich oznaczeń? Dowiedz się, jak rozróżniać poszczególne żarówki i dopasować je do posiadanych lamp podłogowych, nocnych czy lamp wiszących. Oto kluczowe dane na temat żarówek z gwintem GU5.3, ich zastosowania, wymiarów i odmian.


- Co oznacza gwint GU5.3?
- Jak wygląda gwint GU5.3?
- Jakie wymiary ma żarówka z trzonkiem GU5.3?
- Gdzie można zastosować żarówki GU5.3?
- Gwint MR16 a GU5.3 - czym się różnią?
- Jak zainstalować żarówkę GU5.3?
- Ile kosztuje żarówka z trzonkiem GU5.3?

 

Co oznacza gwint GU5.3?

Gwint GU5.3 to rodzaj źródła światła chętnie stosowany przez producentów lamp różnego typu. Żarówka ta jest często stosowana w oprawach sufitowych. Wyróżnia się wąskim kątem padania światła, atrakcyjną ceną i wysoką mocą światła. Z tego powodu może być wykorzystywana w domowym oświetleniu. Żarówki GU5.3 występują w wersji LED i halogenowej.

Jak dobrać idealną żarówkę do spotów sufitowych?
Znajdź idealną lampę do sypialni i kuchni wraz z pasującą żarówką w ofercie Light-Home.

 

Jak wygląda gwint GU5.3?

Żarówka z gwintem GU5.3 przypomina wszystkie inne oprawy halogenowe. Jej górna część ma kształt połowy kuli o spłaszczonym czubku (lub lekko wypukłym). Dolna część, czyli sam gwint GU5.3 to z kolei krótkie, cienkie nóżki.

 

Jakie wymiary ma żarówka z trzonkiem GU5.3?

Żarówka z trzonkiem GU5.3 może różnić się wymiarami w swojej górnej części. Zależy to między innymi od producenta czy jej odmiany (tradycyjna żarówka czy z diodami LED). Rozstaw nóżek, czyli rozmiar gwintu GU5.3 to 5,3 milimetra. Wysokość tej żarówki ma około 48-50 milimetrów, zaś średnica głównej części ma 40-50 milimetrów.

 

Gdzie można zastosować żarówki GU5.3?

Żarówki gwint GU5.3 są szeroko stosowane w oprawach sufitowych, lampach oświetlających meble, dekoracje ścienne czy wystawy. Mogą być stosowane w spotach czy lampkach podświetlających podłogę. Możliwości wykorzystania gwintu GU5.3 jest wiele, szczególnie dzięki podręcznej wielkości, różnym kolorom światła oraz niskiemu poborowi światła.

 

Gwint MR16 a GU5.3 - czym się różnią?

Żarówki MR16 i GU5.3 to dwie różne oznaczenia dla tego samego źródła światła. Nie ma między nimi różnic.

 

Jak zainstalować żarówkę GU5.3?

Montaż żarówki z trzonkiem GU5.3 jest bardzo prosty i szybki. W ciągu kilkunastu sekund zamontujemy gwint GU5.3 w dowolnej lampie. Wystarczy, że wciśniemy żarówkę w oprawę. Nie wymaga ona wkręcania. Warto pamiętać, by żarówkę GU5.3 trzymać prostopadle do oprawy oraz montować je czystymi dłońmi. Jeśli doprowadzimy do zatłuszczenia żarówki gwint GU5.3, będzie się ona szybciej przepalać.

 

Ile kosztuje żarówka z trzonkiem GU5.3?

Żarówka GU5.3 nie jest droga i kosztuje kilka-kilkadziesiąt złotych. Jej ona ostateczna cena zależy od producenta, koloru światła, które daje oraz rodzaju (żarówka GU5.3 LED będzie droższa niż klasyczna).

Loading...