Co to jest światło ciepłe?

Widzialne dla naszego oka białe światło białe ma trzy różne podrodzaje, które wyróżniamy ze względu na temperaturę barwową. Możemy mówić o białym świetle ciepłym, zimnym i neutralnym. Między sobą różnią się kluczowymi właściwościami. Poznanie tych parametrów jest ważne do możliwie dokładnego dobrania rodzaju żarówek dekoracyjnych, klasycznych oraz lamp wiszących czy stojących do każdego wnętrza. Oto najważniejsze informacje o ciepłym świetle, jego źródłach, parametrach i możliwym zastosowaniu.


- Czym jest światło ciepłe?
- Ile Kelwinów ma ciepłe światło?
- Ile Lumenów ma światło ciepłe?
- Ciepła barwa światła - gdzie ją stosować?
- Białe i ciepłe światło LED - jak je uzyskać?

 

Czym jest światło ciepłe?

Ciepłe światło to bardzo przyjemny dla ludzkiego oka rodzaj oświetlenia. Jest to odmiana promieniowania widzialnego, inaczej zwanego promieniowaniem elektromagnetycznym. Nasze oko widzi to światło jako żółte i pomarańczowe. Jest ono charakterystyczne dla niskiej temperatury barwowej. Ciepłe światło jest doskonałe dla odpoczynku i regeneracji naszego ciała, dlatego tak chętnie wybieramy je w mieszkaniach i domach.

Lampa wisząca czy stojąca - która lepiej sprawdzi się z ciepłym światłem?
Wybierz modne i praktyczne oświetlenie w Light-Home.

 

Ile Kelwinów ma ciepłe światło?

Ciepłe światło charakteryzuje się temperaturą barwową poniżej 3900 Kelwinów. Możemy wyróżnić dwa przedziały w ramach tego oświetlenia. Światło ciepłe o wartościach 3000-3900 Kelwinów to wybierane do domów oświetlenie o przyjemnie żółtej barwie. Nadaje wnętrzu ciepła i przytulności. Światło poniżej 2900 Kelwinów ma już odcień bardzo ciepły. Będzie ono już bardzo nastrojowe, zbliżone do światła emitowanego przez świeczkę.

 

Ile Lumenów ma światło ciepłe?

Lumen to jednostka odnosząca się do strumienia świetlnego. Mówi o tym, jaką ilość światła emituje określone źródło światła. Nie ma ono związku z barwą światła. Z tego powodu nie należy mówić o tym, ile lumenów ma ciepłe światło.

Ciepła barwa światła - gdzie ją stosować?

Ciepła barwa światła charakteryzuje się dużą przytulnością. Z tego powodu chętnie wykorzystujemy je w naszych mieszkaniach i domach, szczególnie w sypialniach, salonach, pokojach dziecięcych i wszędzie tam, gdzie zależy nam na możliwości odpoczynku. Ze względu na to, że ciepłe światło nie męczy naszego wzroku, powinno być stosowane w kącikach czytelniczych czy przy łóżku.

Gdzie warto wykorzystać ciepłą barwę światła:

Nie ma przeszkód, by w ramach jednego pomieszczenia mieszać różne barwy światła i stosować je w miarę potrzeb.

 

Białe i ciepłe światło LED - jak je uzyskać?

Światło białe o ciepłej barwie może występować w wersji emitowanej przez żarówkę klasyczną lub LED. Ciepłe światło LED pobiera dużo mniejszą moc niż klasyczna żarówka. Jest więc bardziej ekonomiczne oraz ekologiczne. By móc korzystać z ciepłej barwy światła, możemy sięgnąć po tradycyjną żarówkę lub nowoczesną LED, gdyż są również produkowane w takiej odmianie.

Loading...