• Oświetlenie ogrodowe – zadbaj o efektowne oświetlenie elewacji i roślin

• Oświetlenie ogrodowe – zadbaj o efektowne oświetlenie elewacji i roślin

Posiadanie ogrodu to wiele dodatkowych obowiązków, jednak zalety zdecydowanie przeważają nad utrudnieniami. Poranna kawa na tarasie, popołudniowy relaks na hamaku, czy kieliszek wina przy wieczornym koncercie świerszczy - czy jest coś bardziej kuszącego? Również spotkania rodzinne smakują zupełnie inaczej, kiedy są organizowane w plenerze, a biesiada przy grillu często kończy się dużo później, niż zakładano. Twój ogród może wyglądać naprawdę magicznie jeżeli zadbasz o oprawę świetlną. Poczytaj, jak wybrać odpowiednie oświetlenie ogrodowe.

 

Girlanda ogrodowa Light Home

Czy oświetlenie ogrodowe jest potrzebne?

Oświetlenie ogrodowe pełni dwie zasadnicze funkcje. Dowiedz się, w jakich sytuacjach dobre światło w ogrodzie może okazać się naprawdę praktyczne.

Po pierwsze komfort i bezpieczeństwo

Kiedy wracasz wieczorem do domu, marzysz aby w końcu założyć kapcie i napić się ciepłej herbaty. Może się jednak okazać, że dystans pomiędzy furtką czy garażem, a drzwiami wejściowymi pokonujesz z duszą na ramieniu.

Jeżeli okolice Twojego domu nie są oświetlone istnieje np. ryzyko poślizgnięcia się i skręcenia nogi, nie mówiąc już o spotkaniu z intruzem. W ciemności każdy szelest wydaje się o wiele bardziej podejrzany. I tu właśnie z pomocą przychodzi oświetlenie ogrodowe. 

Dobrze oświetlona elewacja ma walory nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Teraz każdy, kto Cię odwiedza z łatwością odnajdzie drzwi wejściowe, czy też dzwonek. Warto dodać, że oświetlenie ogrodowe do elewacji budynków może być dyskretne, a światło kierowane wzdłuż ściany tak, aby nikogo nie oślepiało.

Po drugie magiczny klimat

Odpowiednie oświetlenie tworzy cudowny klimat zarówno w Twoim wnętrzu jak i na zewnątrz domu. W przypadku oświetlenia ogrodowego możesz się zdecydować na akcenty świetlne, które wyeksponują Twoje najpiękniejsze rośliny, czy ogrodową architekturę - rzeźby, lub altanki.

Lampa ogrodowa stojąca czarna eko light Light Home

Oświetlenie ogrodowe to także przepiękne girlandy, które świetnie się sprawdzają wewnątrz altanek, czy w zakątku, w którym organizujesz wieczorne spotkania towarzyskie. Taką girlandę naprawdę łatwo zamontować np. na gałęziach drzew a efekt jest spektakularny! Przekonasz się, że nie potrzeba wiele więcej, aby Twoi goście zapamiętali ten wieczór na długo. Kilka butelek dobrego wina, świeże warzywa, chrupiąca bagietka i kilka rodzajów serów. Do tego romantyczne świetlne iskierki od Light Home. Czy już masz w głowie widok plenerowego spotkania z ludźmi, których uwielbiasz?

Girlanda do ogrodu sprawdza się nie tylko latem. Również w miesiącach zimowych może zdobić Twój ogród i wprowadzać wszystkich w magiczną, świąteczną atmosferę.

Lampa ogrodowa girlanda na imprezę Light Home

Jak wybrać idealne oświetlenie ogrodowe?

W wielu marketach możesz się spotkać z szeroką ofertą lamp do ogrodu w bardzo zróżnicowanych cenach. Jak wybrać najlepszą opcję? Z pewnością nie polecamy lamp najtańszych. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a przecież nie chcesz, żeby Twoja lampa zakończyła swój żywot już po pierwszym sezonie.

Warto także zwrócić uwagę na szczelność lampy, w końcu na zewnątrz będzie ona narażona na działanie warunków atmosferycznych.

Jeżeli rozważasz zakup lamp do ogrodu zastanów się nad stylem, który będzie pasował do architektury Twojego domu, a także jego otoczenia. Najlepiej zaopatrzyć się w kilka lamp, które będą tworzyły harmonijne oświetlenie, zamiast mieszać kule, latarenki, girlandy i gładkie kinkiety - chyba, że chcesz, aby Twój ogród przypominał wesołe miasteczko…

Lampa ogrodowa stojąca circulo Light Home

Oświetlenie ogrodowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podstawowym kryterium powinno być bezpieczeństwo. Twoje oświetlenie ma Ci służyć przez lata i pięknie wyglądać, ale przede wszystkim działać w sposób bezpieczny. Dlatego zauważ, czy wybrana przez Ciebie lampa posiada wysoki stopień szczelności. Nasze lampy do ogrodu mają klasę IP44 co oznacza, że ich oprawa jest zabezpieczona przed wnikaniem pyłu i innych ciał obcych o średnicy przekraczającej 1 mm. Są także chronione przed wilgocią, co w przypadku urządzeń elektrycznych ma niebagatelne znaczenie.

Jakie oświetlenie ogrodowe można wybrać w sklepie Light Home?


W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne kinkiety zewnętrzne, które pięknie oświetlają ściany budynku. Są bardzo dyskretne i dostępne w kilku kolorach i kształtach. Mamy także przepiękne girlandy, dzięki którym stworzysz prawdziwie bajkowy ogród. Posiadamy również lampy solarne z czujnikiem ruchu, oraz lampy najazdowe, czyli takie które umieszcza się w gruncie. Popularne są także wbijane w trawnik reflektory i ogrodowe kule, a dla miłośników klasyki mamy latarenki do ogrodu o tradycyjnym kształcie. W naszym sklepie z łatwością znajdziesz coś dla siebie, a Twój ogród będzie piękniejszy, niż kiedykolwiek - o każdej porze roku!

Zaprojektuj oświetlenie ogrodowe

 
Adrian Płatek
Adrian Płatek właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji.
Komentarze
Loading...