• Jak rozplanować rozmieszczenie girland świetlnych na tarasie?

Opublikowany: Zmodyfikowany: Kategorie: Poradniki, Wskazówki eksperta, Inspiracje, Pozostałe porady, Oświetlenie zewnętrzne
• Jak rozplanować rozmieszczenie girland świetlnych na tarasie?

Chciałbyś urozmaicić swój taras? Masz wrażenie, że w Twoim ogrodzie wieje nudą i chciałbyś wprowadzić urokliwy element dekoracyjny, który zachwyci wszystkich gości? Najlepszym sposobem na efektywną dekorację będzie girlanda świetlna.

Girlanda świetlna to nietypowy rodzaj oświetlenia dekoracyjnego. Wyglądem przypomina lampki świąteczne tyle, że jest znacznie większa.

 

Sprawdź lampy na taras!

Gdzie zamontować girlandę świetlną?

Girlanda świetlna sprawdzi się świetnie podczas spotkań rodzinnych tworząc niepowtarzalny klimat. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie girlandy na drzewie lub pomiędzy nimi, kiedy robisz grilla lub spędzasz czas na świeżym powietrzu w ogrodzie.

Girlanda nie tylko do ogrodu... Może wiesz lub nie, ale coraz częściej girlandy świetle są stosowane do dekoracji wnętrz. Przepis na klimatyczną sypialnie? Wykorzystaj do tego ten rodzaj oświetlenia po zmroku i poczuj wyjątkową atmosferę.

W pokojach dziecięcych również popularne jest dekorowanie mebli, czy baldachimów girlanda świetlną. Chcesz urządzić pokój dziecka z pomysłem? Postaw na takie rozwiązanie!

A co z salonem? Pinterest i zdjęcia przepięknych aranżacji z girlandami pokazuje nam, że to wręcz połączenie doskonałe. Posiadasz komodę ze zdjęciami i chcesz je wyeksponować? Opleć komodę girlandą, a zachwyt nad tym miejscem nie będzie miał końca. Łańcuch świetlny możesz też rozmieścić wzdłuż karnisza – satysfakcja gwarantowana!

Jak rozplanować rozłożenie girlandy świetlnej na tarasie?

Poznaj 3 propozycję na doskonałe rozwieszenie girlandy świetlnej!

Sposób „Na krzyż”

Jeden z najbardziej klasycznych rozmieszczeń girland świetlnych na tarasie. Sposób jest niezwykle łatwy w montażu i odnajdzie się świetnie w większych przestrzeniach. Wystarczy rozmieścić girlandy naprzemiennie.

Girlanda ogrodowa Light Home wieszana na krzyż

Sposób „Namiot”

Każdy łańcuch wychodzi z różnych punktów i kończy się w jednym miejscu – ten sposób nazywamy „Namiot”. Rozmieszczenie te jest bardzo efektywne i daje sporą dawkę światła. Sposób ten jest wykorzystywany przy większych imprezach np. weselach w domowym zaciszu lub imprezach urodzinowych. Aby rozmieścić tak girlandę świetlną należy mieć za co zawiesić wszystkie łańcuchy, tutaj sprawdzi się altana, namiot rozkładany, czy taras zabudowany.

Girlanda ogrodowa Light Home wieszana na namiot

Sposób „Na około”

Rozmieszczamy girlandę po obwodzie. Poprowadź łańcuch świetlny po całej długości od rogu do rogu. Takie rozwiązanie sprawdzi się na tarasie w kwadracie lub prostokącie. Sposób „Na około” sprawdzi rozświetli równomiernie przestrzeń tworząc klimatyczną przestrzeń.

Girlanda ogrodowa Light Home wieszana na około

Porada eksperta: Decydując się na girlandy świetlne trzeba pamiętać też o ich jakości. Odpowiednia girlanda świetlna musi spełniać wszystkie aspekty bezpieczeństwa. Przed zakupem sprawdź parametry techniczne, zamiast skupiać się tylko na atrakcyjności wizualnej. Pamiętajmy, że jest to oświetlenie do użytku przede wszystkim zewnętrznego, gdzie często występuje wilgoć.Adrian Płatek – właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji

Girlandy – oświetlenie dekoracyjne na cały rok

Powyżej poznałeś sposoby na rozmieszczenie girland świetlnych na tarasie. W sezonie letnim to doskonały pomysł na urozmaicenie przestrzeni ogrodowej. Gdy przychodzi zima nie musisz chować łańcucha świetlnego do kartonu i czekać kilkunastu miesięcy na ponowne użycie... Wykorzystaj girlandy i rozwieś je w domu. Niech piękno łańcucha świetlnego zabłyśnie również w domowym zaciszu.

Girlanda ogrodowa Light Home kolorowa w domu

Pstryk! Przechodzę do nowości.

 
Adrian Płatek
Adrian Płatek właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji.
Komentarze
Loading...