-
Menu
-
Lampy
-
-
-
Kinkiety
- Lampy wiszące nowoczesne
- Lampy wiszące klasyczne
- Lampy wiszące ze szklanymi kloszami
- Lampy wiszące z abażurami
- Lampy wiszące w oplocie
- Lampy wiszące kuchenne
- Żyrandole z abażurami
- Żyrandole klasyczne
- Żyrandole retro
- Lampy wiszące regulowane
- Lampy nad stół
- Lampy wiszące designerskie
- Lampy wiszące potrójne
- Lampy typu pająk
- Tanie lampy wiszące
- Lampy wiszące podwójne
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Kinkiety
- Zwisy wiszące pojedyncze nowoczesne
- Zwisy wiszące pojedyncze industrialne
- Zwisy wiszące pojedyncze klasyczne
- Zwisy wiszące pojedyncze - kule chrom
- Zwisy wiszące pojedyncze - kule kolorowe
- Zwisy wiszące pojedyncze z abażurem
- Zwisy wiszące pojedyncze młodzieżowe
- Zwisy wiszące pojedyncze kuchenne
- Zwisy wiszące pojedyncze regulowane
- Zwisy wiszące pojedyncze dekoracyjne
-
-
-
-
-
-
-
podlogowe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Styl
-
Pomieszczenia
-
-
-
do salonu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
do kuchni
-
-
-
-
-
do przedpokoju
-
-
-
-
-
na schody
-
-
-
-
Kolor
-
- Promocje
- Bestseller
- Nowości
- Inspiracje
- Kontakt
-
Blog
-
-
-
Kategorie bloga
-
-
- Outlet
• ABC lamp industrialnych - drewniane, metalowe, szklane
Styl industrialny zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Osoby kreatywne, zwolennicy nieszablonowych rozwiązań, miłośnicy minimalizmu i ekologii chętnie sięgają po inspiracje typu „loft” ( z ang. poddasze).
Jak można by opisać styl industrialny? To najprościej rzecz biorąc celowa adaptacja dużej przestrzeni poprzemysłowej tak, aby stała się ona wnętrzem gotowym do zamieszkania. Stare fabryki, byłe pracownie i hale są aranżowane na mieszkania, które zachwycają swoją prostotą i przestrzennością.
Nie znaczy to jednak, że do mieszkania w bloku nie da się „przemycić” dodatków industrialnych i zaprojektować wnętrza zainspirowanego starą fabryką. Staranne przemyślenie kolorów i faktur, a także przeznaczenia pokoju, który aranżujemy będzie tu kluczem do sukcesu.
Czym charakteryzuje się styl industrialny?
Industrial zakłada wykorzystanie solidnych, surowych materiałów takich jak drewno, szkło, czy metal. Zdecydowanie unika się elementów plastikowych, wszystkiego co tanie i tandetne.
Wnętrze typu „loft” nie może być zagracone, wszelakie meble i elementy wyposażenia powinny idealnie współgrać ze sobą i zapewniać poczucie przytulności. Warto się także zaopatrzyć w kilka dodatków „z charakterem”. Często będą to przedmioty wiekowe, np. związane z historią budynku, do którego się wprowadziliśmy. Możemy też wykorzystać rodzinne pamiątki, albo perełki z targu staroci, jeżeli ich struktura zachwyci nasze oko i wpasuje się w ogólny klimat pokoju.
Jaką rolę we wnętrzu loftowym gra oświetlenie?
Ponieważ głównym założeniem pomieszczenia w stylu industrialnym jest uzyskanie jak największej przestrzeni, nie powinniśmy narzekać na brak światła naturalnego. Pozostaje natomiast kwestia doświetlenia zakamarków mieszkania, a także podzielenia go na strefy tam, gdzie brakuje ścianek działowych.
Dzięki odpowiednio dobranym lampom będziemy w stanie uzyskać wyjątkowy klimat i komfort użytkowania w godzinach wieczornych, a także jeszcze bardziej podkreślić loftowy charakter wnętrza.
Kinkiety w stylu loft - zobacz!
Z pewnością warto się zaopatrzyć w dużą lampę wiszącą, najlepiej z regulowaną długością zawieszenia, co umożliwi nam personalizację efektu w zależności od wysokości sufitu. Często stosuje się także zestawy mniejszych lamp wiszących, które pozwalają na odrobinę kreatywności.
Punkty świetlne można dowolnie rozmieścić w różnych częściach pokoju, uzyskując niebanalny, zachwycający rezultat. Takie lampy świetnie się też sprawdzą przy oświetleniu dużego drewnianego stołu, którego we wnętrzu industrialnym nie powinno zabraknąć.
Nowoczesna Lampa Wisząca Dwa Kolory
Lampa Wisząca Loft Miedź Chrom Złota
Do wyboru będziemy mieć ponadto szereg kinkietów wiszących o zróżnicowanych kolorach i kształtach kloszy lub lampę Edison. Dzięki nim wydzielimy np. przytulny kącik do czytania, część sypialnianą, czy rodzaj korytarza. Nie zapominajmy o przyciągających oko pamiątkach, czy fotografiach, które z dobrym oświetleniem mogą zyskać profesjonalną oprawę.
Drewno, metal, czy szkło? A może wszystkiego po trochu?
W pomieszczeniu inspirowanym prawdziwym poddaszem zdecydowanie warto zastosować elementy drewniane. Szczęściarze zastaną w remontowanym wnętrzu oryginalną podłogę, którą przy delikatnej renowacji można znakomicie przywrócić do życia. Wyjątkowym elementem mogą być też drewniane belki stropowe, które nawet w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym coraz częściej pozostawia się na widoku.
Metal to kolejny materiał o pięknej strukturze, którą na wiele sposobów można wykorzystać przy zabawie stylem industrialnym. Najczęściej używa się metalu malowanego na czarno, popularny jest także kolor miedziany. Z metalu wykonywane są elementy mebli, a także lampy sufitowe industrialne, o których szerzej opowiemy Wam za chwilę.
Nie sposób zapomnieć o szkle, które swoją szlachetnością nadaje wnętrzom loftowym odrobiny elegancji. Jego zdolności do przepuszczania i odbijania światła to cechy, które wręcz należy wykorzystać.
Lampy w stylu industrialnym to niezmiernie ważny element wyposażenia wnętrza typu loft
Projektując nasz wymarzony pokój skupiamy się najczęściej na meblach. I słusznie. Dobrze dobrana kanapa, wygodny fotel, czy odpowiedniej wielkości stół to przedmioty, które będą nam towarzyszyły w codziennym życiu. Warto, by były solidne, trwałe i piękne.
Jasna Rada
Oświetlenie natomiast powinno być funkcjonalne -tak, by wspierało nasze oczy, ale i atrakcyjne wizualnie, aby te oczy cieszyło.
Szeroki wybór lamp loftowych pozwoli nam na wykorzystanie przestrzeni we właściwy sposób. Wprowadźmy światło tam, gdzie pomieszczenie jest duże, za pomocą orginalnej lampy z metalu. Zastosujmy wielopunktowe oświetlenie, aby podzielić przestrzeń pokoju na strefy. Dodajmy pojedyncze lampki tam, gdzie potrzebny jest akcent świetlny. Oświetlmy indywidualnie interesujące dodatki.
Lampa z czarnego metalu będzie pasowała praktycznie do każdego wnętrza. Jeżeli zdecydujemy się na konstrukcję w kolorze miedzianym lub mosiężnym, wykorzystajmy jej właściwości kontrastujące np. wobec ściany w ciemnym kolorze, struktury ceglanej, bądź betonowej.
Kształt klosza powinien być dopasowany do charakteru wnętrza i uzupełniać go, a czasami wręcz przykuwać uwagę w pierwszej kolejności. Szeroka gama wzorów może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto się posiłkować zdjęciami gotowych realizacji aby zobaczyć, jak każdy z kloszy wygląda w prawdziwym wnętrzu.
Czasami najlepiej się sprawdzi wersja bezkloszowa, znakomicie oddająca minimalistyczny klimat loftu. Możemy także wykorzystać klosz przypominający metalowy koszyk, albo szklaną kulę.
Kompletując zestaw oświetleniowy, pamiętajmy o tym, aby poszczególne lampy współgrały ze sobą. Styl industrialny charakteryzuje się prostotą i spójnością, zaś odpowiednie oświetlenie pomoże nam wydobyć wszystkie walory takiego wnętrza. Dzięki połączeniu ciekawych faktur i materiałów z ciepłym światłem stworzymy wnętrze, w którym będzie się przebywało z przyjemnością.
Zobacz, jak dobrać lampy loft do kuchni
Zobacz wszystkie modele lamp w stylu loft!
Powiązane posty
Powiązane produkty
-
Lampa Loft w Stylu Skandynawskim
119,99 zł 107,99 zł -
Lampa Wisząca LED Edison Miedź loft
130,99 zł