• Praktyczne oświetlenie garażu, jakich lamp nie może zabraknąć?

Opublikowany: Zmodyfikowany: Kategorie: Typy artykułów na blogu Light-Home.pl, Porady według pomieszczenia, Poradniki, Wybór lampy, Oświetlenie wewnętrzne
• Praktyczne oświetlenie garażu, jakich lamp nie może zabraknąć?

Wykańczanie domu nie zamyka się na łamach nowoczesnych kinkietów do salonu, albo stylowych lamp podłogowych do domowego biura. Zastanawiasz się, jak oświetlić swój garaż, żeby parkowanie samochodu, a potem droga do drzwi wejściowych była bezpieczna? Co więcej - aranżacja domu pod kątem pomieszczenia nie zamyka się na powierzchni wewnątrz.

Zawsze bacznie przyglądamy się wyborom oświetlenia zewnętrznego do domu. Chociaż wykończenie standardowych pomieszczeń mieszkalnych jest zwykle priorytetem, skrupulatnie wybieramy plafony, spoty sufitowe lub kinkiety do garażu.

 


Twój samochód jest Twoim oczkiem w głowie? Jeśli lubisz go eksponować - światło ogólne w garażu nie będzie Cię satysfakcjonowało. W takim przypadku, kinkiety, panele świetlne lub spoty sufitowe będą najlepszym wyjściem. Potraktuj to jako złotą radę - przekonaj się, jak wyjątkowo prezentuje się samochód w ekspozycji światła. Błyszczący lakier, zero widocznych rys i przede wszystkim, komfortowy dostęp do pojazdu z dowolnej części domu - zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. 

Oświetlenie garażu od zewnątrz


Sprawdź kinkiety pasujące do Twojego garażu

Jak oświetlić garaż? - uniwersalna forma

Najbardziej optymalnym wyborem oświetlenia garażu są panele LED, albo spoty sufitowe. Gama różnorakich kształtów i rozmiarów to gratka Ciebie, jeśli lubisz samodzielnie zadbać o dobór detali w aranżacji. Zwłaszcza, że garaż to zdecydowanie integralna część aranżacji całego domu! Niemalże każdego dnia z niego korzystasz. Wybór tak uniwersalnego systemu oświetlenia do garażu będzie korzystny dla Twojego budżetu i poprawi komfort korzystania z tej przestrzeni, jednocześnie dobrze wyglądając. 

Oświetlenie do garażu - jakie wybrać?


Jakie lampy do garażu mechanika? Ogólne wskazówki

Jeśli każdego dnia zaglądasz do garażu, nie tylko po to, aby odwieźć dzieci do szkoły, albo dotrzeć do pracy i do tego majsterkujesz - koniecznie zadbaj o komfortowe i nowoczesne oświetlenie garażu. A może nie korzystasz z garażu, żeby dojechać do pracy, bo dokładnie to pomieszczenie jest jej przeznaczone? Dobrze się składa, bo wiemy, jak zadbać o funkcjonalne oświetlenie, które usprawni prace naprawcze lub pielęgnacyjne samochodów. 

Reflektor nowoczesny do garażu

Reflektor do oświetlenia garażu

Jakie oświetlenie do garażu dla mechanika wybrać? 

Po pierwsze - należy zadbać o równomierne rozmieszczenie lamp sufitowych w garażu. Dzięki temu unikniemy zacienionych kątów, które będą niezdatne do wydajnej pracy przy podzespołach samochodu lub nie pozwolą dostrzec istotnych ubytków lakieru.

Z dokładnym oświetleniem Twojego garażu, wpadki nie mają racji bytu, a praca staje się wydajniejsza niż dotychczas. W tym przypadku, rodzaj wybranego zestawu oświetleniowego nie ma większego znaczenia, o ile celujemy w panele LED, kinkiety do garażu lub plafony wewnętrzne lub reflektory. Te cztery rodzaje lamp do garażu zapewnią wystarczającą ilość światła w przestrzeni roboczej. 
Oświetlenie garażu dla mechanika

Reflektory w garażu - wybierz rozmiar i kształt

Jaka barwa światła do garażu?

Nie martw się - nie zapomnieliśmy o kwestii, która zwykle jest pomijana w tego typu poradnikach. Źródło światła i jego oprawa mogą okazać się niezdatne, jeśli dokonamy złego wyboru barwy strumienia. Światło neutralne, ciepłe czy chłodne - które z nich zda egzamin w garażu? Na wstępie odrzucamy barwę ciepłą, która działa kojąco i nużąco.

Zdecydowanie nie daje się do pomieszczeń, które wymagają od nas skupienia - choćby podczas parkowania. Często przecież wracasz z podróży późną porą, albo wyjeżdżasz rano, a myśl o ciepłym łóżku to ostatnie, o czym chcesz sobie przypomnieć w drodze do pracy. Prawda? 

Oświetlenie punktowe w garażu - oświetlanie samochodu


Ile lumenów do garażu? Jaką barwę światła w garażu zastosować - chłodną czy neutralną?

Oświetlenie garażowe i wybór trafionej barwy światła to nie bułka z masłem. Dla wszystkich, którzy uwielbiają majsterkować rekomendujemy barwę neutralną - najbardziej zbliżona do światła dziennego. Jesteśmy pewni, że żadna rysa nie umknie Twojej uwadze i dopieścisz swój samochód w każdym calu. Dla tych, którzy potrzebują z rana zastrzyku energii lub “zimnego prysznica” wieczorem, zalecamy wybór barwy chłodnej, która działa energetyzująco i dobrze oświetla każdy szczegół.

Znasz pewnie powiedzenie “spojrzeć chłodnym okiem”? W przypadku oświetlenia garażowego, światło będzie mobilizujące i zachęcające do działania.

Jeśli chodzi o wybór lumenów do garażu, to zależeć będzie to przede wszystkim od jego wielkości i czynności, które w nim wykonujemy. Im większy garaż, tym mocniejsze i liczniejsze oświetlenie musimy zastosować.  
Nowoczesny kinkiet aluminiowy

Nowoczesne oświetlenie do garażu z czujnikiem ruchu

Zastosowanie nowoczesnego oświetlenia w garażu jest dobrym rozwiązaniem, który da nam nie tylko wysoką jego funkcjonalność, ale również modny wygląd. Jednym z możliwych jest zastosowanie oświetlenia do garażu z czujnikiem ruchu, jednak nie jest ono konieczne dla wygodnego korzystania z pomieszczenia.

Oświetlenie do garażu LED

Jeśli zależy nam na niskich kosztach utrzymania, warto sięgnąć po oświetlenie do garażu LED. Będzie ono nie tylko ekonomiczne, ale również praktyczne, ponieważ w łatwy sposób dobierzemy barwę czy ilość lumenów w żarówkach LED.

Wybierz źródła światła do swojego garażu

 
Adrian Płatek
Adrian Płatek właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji.
Komentarze
Loading...