• Jak oświetlić lustro łazienkowe? 3 funkcjonalne propozycje na oświetlenie w łazience

• Jak oświetlić lustro łazienkowe? 3 funkcjonalne propozycje na oświetlenie w łazience

Łazienka to miejsce, w którym powinno panować przyjemne światło. Nie każdy ma jednak świadomość tego, jak oświetlić lustro łazienkowe, by cieszyło oko nawet po zmroku. W tym artykule podpowiadamy trzy funkcjonalne propozycje na oświetlenie w łazience.

 

Oświetlenie punktowe

Pierwszym rozwiązaniem na oświetlenie lustra jest oświetlenie punktowe. Ten rodzaj światła sprawdzi się w każdej łazience, niezależnie od jej wielkości. Spoty lub reflektory z funkcją regulacji umieść nad lustrem w dowolnej konfiguracji. Dzięki tej funkcji skierujesz smugę światła na lustro – doświetlona twarz z każdej strony? Mówisz - masz! Dzięki temu można dopasować oświetlenie do własnych potrzeb i upodobań.

Oświetlenie punktowe to doskonały pomysł do małych łazienek, dzięki nim można oszczędzić sporo miejsca, co szczególnie jest ważne w przypadku ciasnych pomieszczeń.

Reflektor szklany do łazienki Light Home

Sprawdź oświetlenie punktowe

Kinkiety

Drugim rozwiązaniem są kinkiety, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Umieść po jednym na stronę i sprawdź, jak pięknie się prezentują w asyście lustra. Dzięki kinkietom można dokładniej się przyjrzeć, szczególnie podczas robienia makijażu. Kinkiety są również bardzo efektowne i mogą nadać łazience wyjątkowego charakteru. Styl glamour, rustykalny, czy nowoczesny? Dopasuj kinkiety nad lustrem do stylu w Twojej łazience.

Kinkiet w kolorze miedzi edison Light Home

Zobacz kinkiety

Oświetlenie centralne z funkcją regulacji

Trzecim rozwiązaniem jest oświetlenie górne z funkcją regulacji. Lampa sufitowa nie tylko oświetli całą łazienkę, ale również lustro w niej się znajdujące. Oświetlenie górne jest również bardzo praktyczne, ponieważ nie odbija się w lustrze i nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Takie rozwiązanie jest doskonałe kiedy posiadasz małą łazienkę i nie możesz sobie pozwolić na kinkiety po bokach.

Plafon sufitowy z regulacją kąta światła reflektorów Light Home

Przejdź, aby zobaczyć

Każdy z tych typów oświetlenia ma swoje wady i zalety, dlatego warto przemyśleć, jaki rodzaj będzie najbardziej odpowiedni do Twojej łazienki. Pamiętaj także, że dobrym rozwiązaniem jest połączenie kilku rodzajów oświetlenia, np. kinkietów z oświetleniem centralnym. W ten sposób można uzyskać funkcjonalne i estetyczne oświetlenie, które będzie idealnie pasować do każdej łazienki. Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na oświetlenie lustra łazienkowego. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i ciesz się idealnym oświetleniem w łazience.Nie jest trudno oświetlić lustro łazienkowe - wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia i dopasować go do swoich potrzeb. Pamiętaj, że dobre oświetlenie to także bezpieczne oświetlenie wiszące do łazienki, dlatego warto wybrać produkty od renomowanych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że oświetlenie będzie trwałe i bezpieczne. Jak więc widzisz, oświetlenie lustra łazienkowego to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności. Wybierz więc takie oświetlenie, które będzie idealnie pasowało do twojej łazienki i spełni wszystkie twoje potrzeby.

Rada eksperta: Wybór odpowiedniego oświetlenia to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności. Dlatego warto wybrać produkty od renomowanych producentów. Wybierz więc takie oświetlenie, które będzie idealnie pasowało do twojej łazienki i spełni wszystkie twoje potrzeby.Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na oświetlenie lustra łazienkowego. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i ciesz się idealnym oświetleniem w łazience.

Jakich lamp należy unikać do oświetlenia lustra?

Piękne oświetlenie twarzy podczas golenia, czy nakładania kremu? Na pewno nie w przypadku lamp wiszących z abażurami. Dlaczego? Tego typu lampa kieruje światło ku dołowi i skupia jego wiązkę w zupełnie innych miejscach, niż lustro. Lampy stojące stanowią cudowny dodatek, ale kompletnie nie znajdą swojego zastosowania do oświetlenia lustra w łazience.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości dotyczące oświetlenia lustra łazienkowego. Każdy dopasuje lampę do swojej łazienki bez względu na rozmiar.

Lampa dekoracyjna loft w oplocie Light Home

Zobacz pozostałe propozycje

 
Adrian Płatek
Adrian Płatek właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji.
Komentarze
Loading...