Gwint MR16 - co to, jakie ma wymiary, zastosowanie?

Wybierając oświetlenie do domu, biura czy mieszkania, można mieć trudności z wyborem właściwych żarówek. Na rynku znajduje się wiele ich rodzajów różniących się mocą, wielkością i gwintem. Dowiedz się, jak wygląda żarówka MR16, jakie ma wymiary i gdzie może być stosowana. Wszystkie niezbędne informacje o gwincie MR16 w jednym miejscu.


- Co to jest żarówka MR16?
- Jak wygląda gwint MR16?
- Żarówka MR16 - wymiary
- Gdzie możemy wykorzystać żarówki MR16 LED?
- W jaki sposób montować żarówki gwint MR16?
- Jaka jest cena żarówki z trzonkiem MR16?

 

Co to jest żarówka MR16?

Żarówka MR16 jest jednym z rodzajów źródeł światła. Jest to żarówka LED, która emituje białe ciepłe światło lub białe zimne światło. Wyróżnia się charakterystyczną budową nazywaną bagnetową. Trzonek MR16 stosowany jest najczęściej w sufitach podwieszanych, oświetleniu mebli i gablot. Żarówka MR16 jest jedną z typowych opraw halogenowych. Na rynku znajdziemy dwie odmiany tych żarówek. Pierwsza przystosowana jest do klasycznego napięcia 230V, druga do obniżonego - 12V. Żarówki LED mr16  to nowoczesne diody smd, które wysoką mocą światła zapewniają odpowiednie oświetlenie LED line. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które ma zastosowanie zarówno  w mieszkaniach jak i biurach.

Masz trudności z doborem lamp do salonu oraz pasujących do nich żarówek?
Znajdź modne lampy sufitowe do salonu w Light-Home!

 

Jak wygląda gwint MR16?

Żarówka halogenowa z gwintem MR16 ma typowy dla tych źródeł światła wygląd. Jej górna część ma kształt półkuli. Najbardziej zewnętrzna część tej żarówki może być zupełnie płaska, bądź też lekko wypukła. Jeśli chodzi o sam gwint MR16, to ma są to dwie proste nóżki - dość cienkie “druciki”. Przypomina on kształt klasycznej wtyczki urządzeń do gniazdka. Wygląd żarówki MR16 jest ujednolicony, może się różnić wyłącznie detalami w zależności od producenta i odmiany. Sklep Light Home oferuje oświetlenie LED. Oferta obejmuje zróżnicowany asortyment, w tym żarówki o gwincie mr16 (oraz zbliżone żarówki Mr11)

 

Żarówka MR16 - wymiary

Górna część żarówki MR16 może mieć różne wymiary, zazwyczaj ma około 40-50 milimetrów średnicy. Jeśli zaś chodzi o sam gwint MR16, to nóżki rozmieszczone są w odległości 5,3 milimetrów. Wysokość oprawy będzie wahała się pomiędzy 45-50 milimetrów. LED mr16 jest więc niewielką żarówką, która emituje światło barwy białej, a jej moc świetlna, temperatura barwowa i kąt świecenia są zróżnicowane. Poszczególne modele  LED MR16 mogą różnić się powyższymi parametrami i kątem padania światła. Napięcie zasilania jest dostosowane do polskich przepisów.

 

Gdzie możemy wykorzystać żarówki MR16 LED? Zastosowanie

Możliwości wykorzystania żarówek MR16 LED jest wiele. Żarówki LED są przede wszystkim stosowane w oprawach halogenowych, które najczęściej znajdziemy w sufitach podwieszanych. Kolejnymi możliwościami zastosowania żarówek z gwintem MR16, zarówno LED, jak i tradycyjnych, to wszelkiego rodzaje spoty, lampy oświetlające meble, schody, korytarze. Żarówka LED mr16 nadaje się do oświetlenia sufitowego, emituje światło doskonałe do salonu, kuchni czy łazienki. Zdecydowanie najczęściej spotkamy je w sufitowych reflektorach. Rzadziej, żarówki z trzonkiem MR16 wykorzystywane są w gablotach, do oświetlania dzieł sztuki, obrazów i innych ściennych dekoracji. Co ważne, żarówki MR16 LED mogą być wykorzystywane do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego.
Jest to energooszczędny zamiennik w oświetleniu wewnętrznym i różną mocą świecenia. Produkty LED mają 24 miesiące gwarancji. Światło z żarówki LED to idealne oświetlenie LED, którego potrzebujesz w mieszkaniu czy domu. Jako alternatywa klasycznych żarówek, których moc była większa, ale i koszt korzystania z nich wyższy, dadzą nam oszczędności i są bardziej ekologiczne. Zamówienie z oferty sklepu Light Home LED mr16 to gwarancja mocnego i energooszczędnego oświetlenia, które potrzebujesz. Moc żarówki LED mr16 wystarczy do doświetlenia średniej wielkości pomieszczenia. Ma szerokie zastosowanie a poszczególne modele różnią się barwą światła. Jako zamiennik zwykłej żarówki, żarówka LED mr16 emituje również światło barwy białej. Barwa światła żarówki LED mr16 może zostać dopasowana do potrzeb danego wnętrza. Żarówki ledowe mają pod tym kątem dużą przewagę nad tradycyjnymi. Żarówki LED mr16 to sprawdzona alternatywa o dobrym strumieniu świetlnym.

 

W jaki sposób montować żarówki gwint MR16?

Montaż żarówek o gwincie MR16 nie jest trudny. Ze względu na charakterystyczny wygląd, wystarczy, że delikatnie go wciśniemy w odpowiednią oprawę. W przeciwieństwie do gwintów Edisona, tego się nie przekręca. Zawsze pamiętajmy, by dla wydłużenia działania żarówki MR16 i zwiększenia jej żywotności dbać o to, by nie została zatłuszczona. Montaż czystymi dłońmi oraz regularne jej czyszczenie nie przyspieszy jej przepalenia. Produkty LED mr16 są wyjątkowo łatwe i bezpieczne w obsłudze.

 

Jaka jest cena żarówki z trzonkiem MR16?

Koszt zakupu żarówki z trzonkiem MR16 nie jest wysoki. Zazwyczaj cena waha się od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od jej rodzaju (LED czy tradycyjna), mocy i producenta. Oferta sklepu Light Home jest szeroka, dzięki czemu znajdziemy diody smd, led MR16 czy led line w atrakcyjnych cenach. Najczęściej wybieraną jest żarówka LED mr16, która emituje białe ciepłe światło oraz żarówka LED barwa biała dzienna. Żarówka LED w przeciwieństwie do halogenów ma wysoką moc a niższy pobór prądu. Oferta zawiera również LED mr16, w których barwa światła jest inna. Taka żarówka LED MR16 znajdzie szerokie zastosowanie (ze względu na swój strumień świetlny i kąt świecenia). Kształt żarówki LED mr16 i kąt świecenia są uniwersalne. Niska cena zakupu oświetlenia LED i wysoka energooszczędność sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego domu.

Loading...