Gwint MR11 - co to, jakie ma wymiary, zastosowanie?

By nie zgubić się na rynku oświetlenia i bez trudu dobrać odpowiednie żarówki do wybranych lamp, klasycznych kinkietów czy nowoczesnych lamp wiszących, warto dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne rodzaje gwintów. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat żarówek z gwintem MR11. Żarówki LED mr11 są dostępne w atrakcyjnej cenie, ich moc świetlna jest dość wysoka i jest to energooszczędne rozwiązanie.


- Co to jest żarówka MR11?
- Jak wygląda gwint MR11?
- Jakie wymiary ma żarówka z trzonkiem MR11?
- Jakie zastosowanie ma żarówka MR11 LED?
- W jaki sposób montuje się żarówkę MR11?
- Ile kosztuje żarówka z trzonkiem MR11?

 

Co to jest żarówka MR11?

Żarówka MR11 to rodzaj oprawy oświetleniowej zapewniający dużą ilość światła. Ten typ gwintu spotkamy najczęściej w lampach halogenowych. Trzon MR11 będzie pasował przede wszystkim do małych reflektorów sufitowych oraz innych opraw halogenowych. Jest to rodzaj żarówki, która występuje w dwóch wersjach: wysokonapięciowej (230V) i niskonapięciowej (12V). Tym, co ją wyróżnia, jest doskonałe oddawanie barw i duża jasność. Z tego powodu często spotkamy ją jako żarówkę do łazienki czy kuchni. Warto też dodać, że żarówka z gwintem MR11 występuje w wersji tradycyjnej oraz LED. Podobnym gwintem, o nieco innych wymiarach jest gwint mr16. Żarówka LED mr11 emituje białe ciepłe światło lub białe zimne światło. Barwa światła żarówki LED mr11 musi zostać dopasowana do pomieszczenia (podobnie jak moc świetlna, kąt świecenia czy strumień świetlny). Żarówki LED mr11 to zasilanie bezpiecznym prądem o stabilizowanym napięciu do każdego wnętrza. Produkty mają 24 miesiące gwarancji i są dostępne w każdym sklepie internetowym z oświetleniem.

 

Jak wygląda gwint MR11?

Żarówka MR11 posiada gwint charakterystyczny dla żarówek halogenowych. Górna część tej oprawy kształtem przypomina półkulę. Może być na szczycie płaska lub lekko wypukła. Sam gwint MR11 to dwie, cienkie nóżki. Są one proste i przypominają druciki. Bez trudu dobierzemy więc żarówkę gwint MR11 do naszych upodobań oraz różnych rodzajów kinkietów.

Co ciekawe, zbliżonym rodzajem żarówki do MR11 są G4 i GU4. Taka żarówka LED znajdzie zastosowanie w wielu wnętrzach i pomieszczeniach. Żarówki MR11 będą doskonałymi oprawkami sufitowymi.

Chcesz szybko odmienić wygląd pokoju dziecka?
Zapoznaj się z naszą ofertą lamp dziecięcych w Light-Home!

 

Jakie wymiary ma żarówka z trzonkiem MR11?

Tym, co najbardziej interesuje osoby wybierające żarówke, są jej wymiary. Model gwintu MR11 posiada średnicę górnej części około 35 milimetrów (te rozmiary mogą być nieco inne u różnych producentów). Najważniejszy wymiar, czy wielkość gwintu MR11 jest stała i wynosi 4 milimetry (rozstaw nóżek).

 

Jakie zastosowanie ma żarówka LED MR11?

Żarówka MR11 LED jest chętnie stosowana przez producentów oświetlenia domowego oraz meblowego. Można ją wykorzystać w oprawach halogenowych, spotach. Czasem spotykamy je również w oświetleniu biurowym. Jak widzimy zastosowań żarówek MR11 LED i klasycznych jest wiele. Najważniejsze, że są to oprawy energooszczędne, a równocześnie dające dużą ilość światła. Żarówki LED o wąskim kącie świecenia mogą być wykorzystane chociażby w łazienkach czy oświetleniu punktowym.

 

W jaki sposób montuje się żarówki LED MR11?

Proces montowania żarówki z trzonkiem MR11 jest bardzo prosty i zajmie nam kilkadziesiąt sekund. Wystarczy, że żarówkę dopasowaną do oprawy delikatnie wepchniemy. Nie należy jej wkręcać. Warto pamiętać o trzymaniu żarówki MR11 prostopadle do oprawy, a nie pod innym kątem. Montujemy ją czystymi dłońmi lub przy użyciu niezabrudzonej ścierki. Dzięki temu zapewnimy sobie jej długą żywotność. Warto również regularnie czyścić żarówki z gwintem MR11.

 

Ile kosztuje żarówka z trzonkiem MR11?

W zależności od rodzaju, mocy, producenta, za żarówkę z trzonkiem MR11 zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych. Najdroższe będą żarówki MR11 LED, najtańsze te klasyczne. Cena żarówek LED mr11 może zależeć również od innych czynników. Żarówka mr11 występuje w różnych u wersjach, które wykorzystamy w domu, firmach. Jest to alternatywa dla oświetlenia dekoracyjnego.

Loading...