• Jak wybrać lampy do nauki i zabawy dla dziecka? Funkcjonalne oświetlenie pokoju dziecięcego

Opublikowany: maj 28, 2018 | Autor: Light Home | Kategorie: Wskazówki eksperta

Urządzasz pokój dziecka? Pewnie przekonałeś się już, że nie jest to łatwe zadanie. Pokój musi być dopasowany do wszystkich aktywności dziecka – do odrabiania lekcji, nauki i zabawy. Nie jest to łatwe połączenie, ale możliwe do wykonania.

Nie tylko wystrój pokoju się liczy. Bardzo ważne jest oświetlenie w tym pomieszczeniu. To ono będzie umożliwiało maluchowi zabawę i odrabianie lekcji. Dlatego warto dobrze rozplanować oświetlenie w tym pokoju.

Podpowiadamy, jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecięcego oraz jak dostosować światło do nauki i zabawy.

Pokój dla chłopca lampa wisząca abażur

Oświetlenie biurka

Dziecko najczęściej uczy się i odrabia lekcje przy biurku. Dlatego wybór lampki biurkowej jest niezwykle istotny. Oświetlenie postaw po lewej stronie, jeśli Twoje dziecko jest praworęczne. Dzięki temu nie będzie zasłaniać sobie światła podczas pisania.
Żarówka, którą zasilisz lampkę biurkową, powinna mieć odpowiednią moc. Nie może razić dziecka w oczy ani świecić za lekko. Do oświetlenia biurka polecamy białą barwę światła, która sprzyja skupieniu i koncentracji.
Znaczenie ma również kształt lampy stołowej. Możesz wybrać oświetlenie z regulacją umożliwiającą zmianę kierunku światła. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko będzie mogło dostosowywać lampę do własnych potrzeb.

Kinkiety dziecięce - zobacz naszą ofertę!

Oświetlenie przy łóżku

Nocna lampka w pokoju dziecka nie tylko ochroni je przed strasznymi potworami, czającymi się w ciemnościach. Jeśli maluch lubi czytać książki przed snem, to warto dodać do pokoju odpowiednie światło.

Lampki nocne postawione na szafce obok łóżka to sprawdzony sposób na wieczorne oświetlanie pokoju oraz na stylowy design. Jednak jedna lampa stołowa może nie wystarczyć. Warto dodać do aranżacji również kinkiety dziecięce i lampy podłogowe.

Lampa zawieszona tuż na ścianie przy łóżku zapewni komfort w użytkowaniu. Dla większej funkcjonalności wybierz kinkiet z możliwością zmiany położenia klosza. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło dostosowywać światło do swoich potrzeb.

Lampa stojąca również jest funkcjonalną alternatywą dla lampki nocnej. Jest położona wyżej niż lampa podłogowa, przez co oświetla większą powierzchnię.

Lampy przy łóżku radzimy zasilać żarówkami o nieco mniejszej mocy i ciepłej barwie światła. Pozwoli to dziecku wyciszyć się i zasnąć. Jeśli dziecko boi się spać w ciemności, delikatne światło może towarzyszyć mu przez całą noc.

Pokój dziecka z lampą wiszącą dziecięcą

Oświetlenie do zabawy

W zabawie nie ma ograniczeń – ciężko przewidzieć, w którym miejscu pokoju dziecko będzie spędzało najwięcej czasu. Dlatego najlepszym oświetleniem do zabaw w pokoju dziecięcym jest lampa zawieszona w centralnej części pomieszczenia.

Są dwa rodzaje oświetlenia, które najlepiej sprawdzą się w tej roli - lampy wiszące i lampy sufitowe. Warto zastanowić się nad oświetleniem z kilkoma źródłami zasilania. Za pomocą jednej lampy oświetlisz najbardziej wymagające części pokoju dziecka. Aby podkreślić radosny charakter pomieszczenia, zobacz lampy sufitowe dziecięce. Kolorowe abażury z bajkowymi postaciami trafią w gusta każdego malucha.

Zaletą lamp wiszących jest możliwość regulacji wysokości. To ważna funkcja w pokoju dziecięcym. Umożliwia dopasowanie wysokości lampy do rozmiarów pokoju, wzrostu i potrzeb dziecka. W naszej ofercie znajdziesz lampy wiszące dziecięce. Mnóstwo abażurów z dziecięcymi wzorami do wyboru sprawia, że każdy maluch znajdzie swój ulubiony motyw.

Lampa sufitowa dziecięca abażur<

Bezpieczeństwo dziecka

Oświetlenie rozplanuj w taki sposób, aby dziecko było w pełni bezpieczne. Jak to zrobić?

  • Użyj oświetlenia LED – żarówki LED charakteryzują się mniejszą temperaturą nagrzewnia, co zmniejsza ryzyko oparzenia.

  • Światło sztuczne zbliżone do naturalnego – aby chronić wzrok malucha, oświetlenie powinno być zbliżone do naturalnego światła dziennego.

  • Zadbaj o barwę – tak jak wspominaliśmy wcześniej, zimna barwa światła pobudza do działania, a ciepła sprzyja odpoczywaniu. Dlatego odpowiednio rozplanuj światło w pokoju dziecięcym, by było dostosowane do czynności, jakie będzie wykonywać.

  • Zabezpiecz gniazdka – zadbaj o to, aby dziecko nie miało dostępu do niezabezpieczonych, elektrycznych gniazdek.

Lampy dziecięce - sprawdź naszą ofertę!

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.

Ostatnio oglądane

Brak produktów

Menu

Porównaj 0