• Oświetlenie punktowe w dużym salonie – sposób na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery

• Oświetlenie punktowe w dużym salonie – sposób na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery

Mieszkasz w domu na obrzeżach miasta, czy w mieszkaniu z balkonem? To bez znaczenia, ponieważ w obu przypadkach salon jest centralnym punktem i sercem domu. To właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi, wypoczywamy, relaksujemy się czytając książkę, czy oglądając telewizję. Zadbaj o to, aby panowała w nim wyjątkowa atmosfera.

 

Nie wiesz jak to zrobić? Na klimatyczne pomieszczenie składa się wiele czynników takich, jak meble, wystrój i oświetlenie. Na tym ostatnim skupimy się w tym artykule najbardziej, a właściwie na oświetleniu punktowym w salonie ze sporym metrażem. Zainteresowany? Skorzystaj z porad sklepu w którym wszystko jest jasne.

Modernistyczna lampa z metalowym kloszem

Zobacz oświetlenie punktowe

Czym jest oświetlenie punktowe?

Oświetlenie punktowe to nic innego jak małe punkty generujące światło, należą do nich reflektory, spoty, plafony czy kinkiety. Mogą pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia, ale również centralnego. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni...

Jak widzisz jest tego całkiem sporo... Warto więc wybrać odpowiednie oświetlanie w dużym salonie. Jak zrobić to z głową? Skorzystaj z naszych małych podpowiedzi.

Duży salon może okazać się trudny do oświetlenia, często główne oświetlenie w postaci lampy wiszącej nie poradzi sobie ze sporym metrażem, tutaj z pomocą przychodzą spoty.

Mleczny reflektor modernistyczny do salonu

Możesz umieścić je w linii prostej wzdłuż ściany, albo zamontować asymetrycznie po całym suficie. Niezależnie od tego w jakim miejscu w salonie jesteś – każdy kąt będzie doskonale doświetlony.

Jeżeli posiadasz sufit podwieszany, możesz go jeszcze bardziej wyeksponować umieszczając na nim spoty. Zastosowanie sufitu podwieszanego w dużym salonie to świetny pomysł – wypełni pustą przestrzeń i nada jej intymnego charakteru.

Rada eksperta: Montując oświetlenie punktowe w dużym salonie zadbaj o to, aby wszystkie lampy były spójne ze sobą kolorystycznie i stylistycznie. Wybierając kilka różnych modeli wprowadzisz do wnętrza niepotrzebny chaos, który nie jest wskazany, jeżeli chcesz posiadasz stylowe wnętrze.
Czym jest oświetlenie punktowe?

Reflektor sufitowy w dużym salonie to świetna propozycja na doświetlenie konkretnych miejsc w pomieszczeniu - dopasuj styl lamp do swojego wnętrza. Reflektor sufitowy z funkcją regulacji może pomóc Ci skierować smugę światła na obszerną kanapę, gdzie wypoczywasz, designerskie fotele, stolik kawowy lub regał z książkami. Reflektory w przeciwieństwie do spotów bez problemu ustawisz, jak chcesz! Przekonany? Jeżeli wciąż jeszcze się wahasz, spójrz na zdjęcie poniżej, powinno rozjaśnić wszystkie Twoje wątpliwości!

Designerski reflektor z welurowym abażurem spot Light Home

Nie umiesz wybrać odpowiedniego oświetlenia punktowego? Dobrym pomysłem również będzie połączenie reflektorów ze spotami. W ten sposób zyskasz oświetlenie stałe, jak i z funkcją regulacji. Możesz pokusić się o jeden model spotów oraz reflektorów i dzięki temu stworzyć spójną aranżację.

Designerski reflektor z chromowanym detalem spot Light Home

Kinkiet ścienny – sposób na duży salon

Nie chcesz rezygnować z centralnej lampy w swoim salonie? Dobrym rozwiązaniem są kinkiety ścienne. Montując je w dowolnej przestrzeni zyskasz dodatkową dawkę światła w miejscu w którym najbardziej tego potrzebujesz. Jesteś na początku remontu i nie wiesz od czego zacząć?

Zacznij od planowania w którym miejscu będą znajdować się najważniejsze meble w salonie, w ten sposób łatwiej Ci będzie podjąć decyzje, gdzie zamontować kinkiety. Dobry plan, to klucz do sukcesu, nie tylko podczas remontu!

DOryginalny kinkiet zw stylu glamour spot Light Home

Sprawdź wszystkie jasne nowości

 
Adrian Płatek
Adrian Płatek właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji.
Komentarze
Loading...