• Oświetlenie do pomieszczenia z podwieszanym sufitem – na jakie lampy warto się zdecydować?

• Oświetlenie do pomieszczenia z podwieszanym sufitem – na jakie lampy warto się zdecydować?

Coraz częściej inwestorzy decydują się na zastosowanie tzw. podwieszanego sufitu. To nowoczesne rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w kuchniach i pomieszczeniach to dziennego wypoczynku. Zobacz, jakie oświetlenie najlepiej się nadaje do takich wnętrz.

 


Dlaczego sufity podwieszane są coraz bardziej popularne?W nowoczesnym pomieszczeniu króluje elegancja. Kolor, faktura i światło grają istotną rolę, nadając Twojemu wnętrzu wyjątkowy charakter. Od razu czujesz, że przebywasz we wnętrzu premium.
W takim otoczeniu doskonale sprawdzają się proste rozwiązania geometryczne i oryginalne akcenty świetlne w formie punktów, lub linii.

Podwieszany sufit świetnie trafia w te wytyczne sprawiając, że pomieszczenie wygląda po prostu lepiej. Cytując klasyków: „Marian, tu jest jakby...luksusowo”:)

Tego typu element sprawdza się w kuchni i salonie, ale może być również atrakcyjnym detalem Twojej sypialni, czy łazienki. Także przedpokój jest miejscem, w którym podwieszany sufit jest trafionym rozwiązaniem. Widzisz więc, że to opcja dość uniwersalna. Jeżeli tylko sufit podwieszany trafia w Twoje indywidualne preferencje i stylistykę całego domu, możesz go zastosować praktycznie wszędzie.

Wykonanie takiego sufitu nie wymaga wielkich nakładów finansowych, ani też specjalnych umiejętności, o czym świadczy chociażby spora ilość internetowych tutoriali. Jeżeli więc spodobał Ci się sufit na podwieszeniu, możesz podpatrzeć, jak go wykonać i...zabrać się do pracy. Już wkrótce Twoje wnętrze zostanie wyniesione na zupełnie nowy poziom.

Jakie są główne zalety posiadania podwieszanego sufitu?

Najczęstszym powodem zastosowania płyty gipsowo-kartonowej i podwieszenia jej pod sufitem jest...chęć ukrycia zastanych nierówności. Również mało estetyczna instalacja elektryczna, czy klimatyzacja mogą być skutecznie ukryte pod taką formą wykończenia.

nowoczesne lampy do sufitu podwieszanego


Podwieszany sufit ma także działanie poprawiające akustykę Twojego wnętrza. Jeżeli dzieci sąsiada z góry zachowują się zbyt głośno, podwieszany sufit może być pierwszym krokiem do wytłumienia takich hałasów.

Ponadto ocieplając przestrzeń pomiędzy sufitem właściwym a podwieszanym, możesz wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

modne oświetlenie do sufitu podwieszanego

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wymodelowania pomieszczenia, na przykład obniżenia zbyt wysokiego sufitu, albo optycznego podziału otwartej powierzchni. To sprawdza się przy tzw. otwartej kuchni, którą możesz efektownie oddzielić od części jadalnej.

W końcu efekt wizualny – ciekawe linie świetlne połączone z punktowymi błyskami przywodzą na myśl wytworną restaurację, a jeśli zdecydujesz się na użycie światła kolorowego – możesz się poczuć jak na parkiecie klubu tanecznego!

Jakie oświetlenie sufitu podwieszanego warto wybrać do domu? Wybór odpowiednich lamp do sufitu podwieszanego nie powinien stanowić żadnego problemu. Podwieszane sufity aż proszą się o lampy typu spot. Pamiętaj, że możesz oświetlić wnętrze tak, aby światło wydostawało się spod płyty, co stworzy wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Drugą opcją, stosowaną równolegle, jest umieszczenie oświetlenia w płycie stanowiącej podwieszenie.W ofercie Light Home mamy różnorakie spoty, które pasują do każdego wnętrza z sufitem podwieszanym. Możesz dowolnie ustawić kierunek światła, aby świadomie zaplanować jego intensywność.


Jedno pstryknięcie dzieli Cię od poznania rodziny spotów od Light Home:


PSTRYK!Podwieszane oświetlenie - najlepsze oprawy LED do sufitu podwieszanego 


Często stosuje się także taśmy ledowe, które z łatwością mocujesz na płycie kartonowo-gipsowej. Dyskretną i uniwersalną wersją oświetlenia są także oczka halogenowe. Te popularne lampki najlepiej umieścić w przemyślanym rytmie. Dzięki temu nie tylko skutecznie oświetlają pomieszczenie, ale są również jego ozdobą. W suficie podwieszanym możemy również wykorzystać spoty LED. W łatwy sposób rozmieścimy je według potrzeb, równomiernie lub z naciskiem na określone strefy.

Nowoczesna kuchnia z oświetleniem sufitu podwieszanego typu spot


Pamiętaj, że planując oświetlenie warto odwiedzić kogoś, kto już posiada rozwiązanie, jakie bierzesz pod uwagę. Możesz wtedy na żywo zobaczyć, jak prezentuje się chociażby omawiany podwieszany sufit i podpytać jego właścicieli o kilka rad. Taka wizyta może być jeszcze lepszą inspiracją, niż przeglądanie internetu.

Nowoczesna kuchnia z oświetleniem sufitu podwieszanego typu spot


Jeżeli jesteś na etapie projektowania wystroju całego domu, przemyśl zainwestowanie w profesjonalnego projektanta, który może dla Ciebie wykonać wizualizację wnętrza. Obecnie programy graficzne są na tyle zaawansowane, że dobry architekt wnętrz jest w stanie przygotować Ci grafikę, która wygląda niemal jak zdjęcie prawdziwego pokoju. Efekty świetle będą tam wyraźnie zaakcentowane i to pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję na temat kształtu sufitu, a także rodzaju oświetlenia, jakie do niego dobierzesz.
Modne lampy do sufitu podwieszanego


Oprócz najczęściej stosowanych w suficie podwieszanym spotów i taśm led, warto również zamontować w nim lampy wiszące lub plafony. Sprawdzą się one równie dobrze, a będą wyglądać zdecydowanie lepiej.

Oświetlenie sufitu podwieszanego w łazience


Sufity podwieszane spotykamy nie tylko w salonach i przedpokojach, ale również w łazienkach. Dobierając oświetlenie sufitu podwieszanego w łazience, musimy pamiętać, żeby wybierać modele o zwiększonej odporności na wilgoć. Dzięki temu zachowamy zasady bezpieczeństwa.

Modne lampy do sufitu podwieszanego


Oprócz najczęściej stosowanych w suficie podwieszanym spotów i taśm led, warto również zamontować w nim lampy wiszące lub plafony. Sprawdzą się one równie dobrze, a będą wyglądać zdecydowanie lepiej.

Oświetlenie sufitu podwieszanego w kuchni


Coraz częściej sufity podwieszane montowane są również w kuchni. W tym pomieszczeniu mogą sprawdzić się lampy wiszące oraz plafony. Oświetlenie sufitu podwieszanego w kuchni powinno być bezpieczne i praktyczne. Podczas jego doboru musimy wziąć pod uwagę większą niż w innych wnętrzach wilgotność i brud. Dlatego wybierajmy lampy odporne i łatwe do czyszczenia.

Plafony do sufitu podwieszanego

Do sufitów podwieszanych możemy wykorzystać również plafony. Wbrew pozorom tego typu lampy mogą bardzo dobrze sprawdzić się jako główne oświetlenie, szczególnie w mniejszych wnętrzach. Plafony do sufitu podwieszanego pasować będą przede wszystkim do łazienki, kuchni, przedpokoju czy pokoju dziecka. .

 
Adrian Płatek
Adrian Płatek właściciel marki, pasjonat urządzania wnętrz, miłośnik pięknych aranżacji.
Komentarze
Loading...