Gwint E27 - co to, jakie ma wymiary i zastosowanie?

Na rynku oświetleniowym można znaleźć wiele rodzajów lamp, nowoczesnych kinkietów, kloszy metalowych i żyrandoli. W zależności od rodzaju wybranej oprawy konieczne będą żarówki o odmiennych wymiarach. Dowiedz się, jakie zastosowanie mają żarówki E27. Najważniejsze informacje o gwincie E27, sprawdź!


- Co to jest żarówke E27?
- Jak wygląda gwint E27?
- Jakie wymiary ma żarówka z trzonkiem E27?
- W jakich lampach stosujemy żarówki E27 LED?
- W jaki sposób zamontować gwint E27?
- Ile kosztuje żarówka gwint E27?

Co to jest żarówka E27?

Żarówka E27 to jeden z najbardziej popularnych rodzajów źródeł światła, jakie są dostępne na rynku. Jest to rozpowszechniona oprawa, chętnie wybierana do wielu typów lamp stojących, wiszących, biurkowych, stołowych i innych. Trzonek E27 należy do tak zwanych żarówek Edisona, o charakterystycznym gruszkowatym kształcie. Kolejnym jest gwint e40

Nie wiesz, czy do twojej lampy pasuje gwint E27?
Wybierz nowe lampy sufitowe z dopasowanymi żarówkami w Light-Home!

 

Jak wygląda gwint E27?

Gwint E27 to najbardziej upowszechniony rodzaj trzonka żarówki, mający kształt spirali. Jeśli przychodzi nam na myśl klasyczny gwint, jest to właśnie ten z żarówki E27. Ze względu na prostą budowę zna go każdy, a sama żarówka jest powszechnie stosowana na całym świecie. Warto pamiętać, że trzonek E27 może być w żarówkach LED oraz klasycznych.

Jakie wymiary ma żarówka z trzonkiem E27?

Liczba przy nazwie gwintu wskazuje na jego wielkość. Tym razem możemy określić rozmiar gwintu E27 na ok. 26-27 milimetrów średnicy. Jeśli zaś chodzi o wymiary górnej części żarówki z gwintem E27, to mogą być one różne. W zależności od producenta, ale również kształtu (ponieważ żarówki tego typu mogą występować w różnych) żarówki. Dzięki takiej różnorodności możemy bez trudu znaleźć oprawę E27 pasującą do kształtu naszej lampki.

W jakich lampach stosujemy żarówki E27 LED?

Zastosowanie żarówek E27 LED to przede wszystkim oprawy świetlne każdego typu. Możemy wykorzystać gwint E27 w lampach sufitowych, stojących, kinkietach, zwisachlampach Edison i wielu innych rodzajach oświetlenia. Dzięki swojej powszechności w domu każdego z nas są lampki z żarówkami E27. Ze względu na swój dość duży rozmiar, takie gwinty nie są stosowane w niewielkich lampkach, szczególnie tych dziecięcych i biurowych.

 

W jaki sposób zamontować gwint E27?

Montaż żarówek z trzonkiem E27 nie powinien nastręczać nam trudności. Wystarczy, że trzymając za górną część żarówki, będziemy delikatnie ją wkręcać, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Należy uważać, by żarówka była trzymana prosto, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia gwintu. Sama czynność jest jednak prosta i trwa kilkadziesiąt sekund. To, o czym musimy wiedzieć, to fakt, by żarówkę E27 wkręcać czystymi dłońmi. Korzystając z zatłuszczonych ściereczek czy mając brudne dłonie, zanieczyścimy żarówkę, która może się przepalić.

 

Ile kosztuje żarówka gwint E27?

Zakup żarówki z gwintem E27 klasycznej będzie nas kosztował nas kilka złotych. Żarówki E27 LED mogą kosztować kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Jej trwałość będzie jednak zdecydowanie większa.

Loading...