Gwint E14 - co to, jakie ma wymiary i zastosowanie?

Dziś w sklepach oświetleniowych znajdziemy wiele różnych odmian kloszy szklanych, lamp wiszących klasycznych, nowoczesnych, kinkietów czy zwisów. W jaki sposób dobrać do nich pasujące żarówki? Dowiedz się, czym są gwinty E14, do jakich lamp pasują i jakie mają wymiary. Żarówki LED e14 mają mały gwint i różny kształt żarówki, dzięki czemu mają wszechstronne zastosowanie i wyróżnia je długa żywotność. Jest to przykład klasycznej żarówki Edisona


- Co to jest żarówka E14?
- Jak wygląda gwint E14?
- Jakie wymiary ma żarówka E14?
- Jakie zastosowanie mają żarówki E14 LED?
- W jaki sposób montuje się żarówkę gwint E14?
- Ile kosztuje żarówka z trzonkiem E14?

 

Co to jest żarówka E14?

Żarówka E14, zaraz po gwincie E27 jest najpopularniejszą na polskim rynku. Jest powszechnie stosowana w wielu rodzajach lampek stojących, podłogowych, wiszących, kinkietów i innych opraw. Chętnie wybierają ją producenci oświetlenia meblowego, wewnętrznego i zewnętrznego. Tego typu żarówki mogą występować w wielu różnorodnych mocach, co daje im jeszcze szersze zastosowanie. Żarówki LED e14 dostępne są w każdym sklepie internetowym z oświetleniem LED. Produkt to odpowiednik żarówki klasycznej. A jego cena jest bardzo atrakcyjna. Żarówki LED e14 można stosować w domach, biurach. Są bezpieczne i chętnie stosowane.

Nie wiesz, jak dopasować gwint do lampy?
Znajdź kinkiety z pasującymi żarówkami w Light-Home!

 

Jak wygląda gwint E14?

Gwint E14 ma kształt spiralnego trzonka, na którym osadzona jest główka żarówki. Może ona mieć klasyczny wygląd gruszki. Na rynku znajdziemy jednak żarówki E14, które będą miały również odmienne kształty. Mogą być bardziej owalne, wydłużone czy też mogą imitować kształtem płomień świecy. Popularne są żarówki LED e14 typu świeczka czy w kształcie kulki. Żarówka może być stosowana w żyrandolach, lampach stojących czy wiszących. O żarówkach w technologii LED warto pamiętać, jeśli zależy nam na niskim zużyciu energii. Powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni, domu czy firmie. Zachęcamy do zapoznania się z zaletami żarówki led e14.

 

Jakie wymiary ma żarówka E14?

Żarówka E14 może mieć różne wymiary, jeśli chodzi o jej górną część. To zależy przede wszystkim od kształtu żarówki, ale również producenta. Ten sam kształt może się nieznacznie różnić wymiarami w różnych firmach. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna. Gwint E14 zawsze będzie miał 14 milimetrów średnicy. To sprawia, że wybierając taką żarówkę, zawsze będzie pasowała do opraw E14. Produkty te znajdziemy w ofercie sklepu internetowego Light Home.

Jakie zastosowanie mają żarówki E14 LED?

Zastosowanie żarówek E14 LED to przede wszystkim oświetlenie domowe i biurowe, głównie wewnętrzne. Producenci wykorzystują gwint E14 do produkcji lamp sufitowych, stojących, biurowych, domowych plafonów czy lamp dziecięcych. Możliwości wykorzystania żarówek z trzonkiem E14 jest bardzo wiele. Ponieważ są one mniejsze niż żarówki E27, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie te wydają się zbyt rozbudowane. Dlatego zdecydowanie częściej spotykamy je w biurkowych lampkach. Kształt żarówki led e14 i mały gwint sprawiają, że jest to doskonałe oświetlenie led w energooszczędnej technologii. Barwę światła żarówki LED e14 możemy dobrać do naszych preferencji. Żarówka LED e14 daje nam jednak wszechstronne zastosowanie. Przydatna będzie możliwość ściemniania lampy z żarówką led e14. Światło będziemy mogli wtedy dostosować do aktualnych potrzeb.

 

W jaki sposób montuje się żarówkę gwint E14?

Jedną z prostych czynności jest montowanie żarówki gwint E14. Wystarczy, że umieścimy ją w odpowiedniej oprawie oraz delikatnie będziemy ją wkręcać, zgodnie z ruchem wskazówek zegarka. By zapewnić sobie długie funkcjonowanie żarówki E14 oraz nie przyspieszyć jej przepalenia, warto montować ją czystymi, niezatłuszczonymi dłońmi. Podczas montowania żarówki E14 LED należy zwrócić uwagę na prawidłowe umieszczenie gwintu w oprawie, by był on ułożony prostopadle. W innym przypadku możemy go uszkodzić. Żarówka LED e14 jest więc prosta w montażu. Mały gwint jest wygodny do trzymania i wkręcania. LED e14 sprawdzi się do różnych lamp i żyrandoli. Żarówka LED e14 da światło o odpowiedniej mocy.

 

Ile kosztuje żarówka z trzonkiem E14?

Koszt żarówki E14 nie jest wysoki. Może zależeć od mocy i rodzaju żarówki. Zdecydowanie droższe będą żarówki E14 LED, tańsze te tradycyjne. Mimo tych różnic cena będzie się wahać od kilku do kilkudziesięciu złotych. Żarówka LED e14 zawsze jest opłacalną inwestycją, która zwróci się w postaci niższych rachunków za prąd.

Loading...