Co to jest światło neutralne?

Światło białe posiada trzy różne odmiany, zależne od temperatury barwowej. Wyróżniamy światło białe ciepłe, neutralne i zimne. Różnią się one właściwościami oraz parametrami. Warto je poznać, by lepiej móc dopasować źródła światła i rodzaje kinkietów do naszych wnętrz i potrzeb. Przedstawiamy główne informacje o neutralnym świetle białym: skąd można je brać, jaka jest jego temperatura barwowa czy gdzie i kiedy warto je stosować.


- Czym jest światło neutralne?
- Ile Kelwinów ma światło neutralne?
- Ile Lumenów ma neutralne światło?
- Neutralna barwa światła - gdzie i kiedy ją stosować?
- Białe, neutralne światło LED - jak je uzyskać?

 

Czym jest światło neutralne?

Jednym z trzech rodzajów światła białego jest światło neutralne. Jest to odmiana promieniowania elektromagnetycznego (promieniowania widzialnego), które odbiera ludzkie oko. Człowiek widzi światło neutralne jako oświetlenie koloru białego. Światło neutralne ma średniego poziomu temperaturę barwową. Ten odcień białego światła jest najbardziej uniwersalnym. Ma więc największe zastosowanie, zarówno w oświetleniu biurowym, domowym, jak i w innych jego rodzajach. Neutralnej barwy światło wykorzystamy wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy w stanie zastosować światła ciepłego ani zimnego.

Zwis wiszący czy reflektor, który rodzaj lamp lepiej sprawdzi się z neutralnym światłem?
Dobierz funkcjonalne oświetlenie z naszej oferty.

 

Ile Kelwinów ma światło neutralne?

Światło neutralne, białe ma około 4000 do 5000 Kelwinów. Dużą zaletą takiego zakresu temperatury barwowej jest to, że neutralnej barwy światło nie przekłamuje kolorów. Jeśli więc chcemy zachować możliwie dokładne odwzorowanie barw, warto sięgać po ten rodzaj oświetlenia.

 

Ile Lumenów ma neutralne światło?

Lumen jest jednostką, która odnosi się do świetlnego strumienia. Oznacza ilość światła emitowanego przez dane źródło światła. Nie jest to wartość związana z barwą światła. Nie możemy więc mówić o tym, ile lumenów ma neutralne światło.

Neutralna barwa światła - gdzie i kiedy ją stosować?

Możliwości wykorzystania neutralnego światła jest bardzo wiele. Przede wszystkim warto wykorzystywać je jako oświetlenie łazienkowe, kuchenne czy korytarzowe. Neutralna barwa światła znajdzie zastosowanie w domowych gabinetach, biurach, a także innych pomieszczeniach firmowych, komercyjnych i domowych. Warto sięgać po tę barwę światła w firmach, gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich czy medycznych.

Ze względu na to, że światło neutralne jest zbliżone do oświetlenia dziennego, naturalnego, dobrze działa na naszą koncentrację i wydajność. Z powodzeniem możemy stosować tę barwę światła w firmach. Neutralne oświetlenie LED jest uniwersalnym rozwiązaniem, które dodatkowo ma niskie zużycie energii, jest więc ekologiczne i ekonomiczne.

 

Białe, neutralne światło LED - jak je uzyskać?

By zainstalować w lampach stojących, wiszących czy sufitowych neutralne światło LED powinniśmy sięgnąć po żarówki LED. Znajdziemy zarówno żarówki dekoracyjne, jak i halogenowe o neutralnej barwie światła. Niezależnie od tego, na który rodzaj żarówki się zdecydujemy, możemy dobrać jej temperaturę barwową do sytuacji.

Loading...