-
Menu
-
Lampy
-
-
-
Kinkiety
- Lampy wiszące nowoczesne
- Lampy wiszące klasyczne
- Lampy wiszące ze szklanymi kloszami
- Lampy wiszące z abażurami
- Lampy wiszące w oplocie
- Lampy wiszące kuchenne
- Żyrandole z abażurami
- Żyrandole klasyczne
- Żyrandole retro
- Lampy wiszące regulowane
- Lampy nad stół
- Lampy wiszące designerskie
- Lampy wiszące potrójne
- Lampy typu pająk
- Tanie lampy wiszące
- Lampy wiszące podwójne
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Kinkiety
- Zwisy wiszące pojedyncze nowoczesne
- Zwisy wiszące pojedyncze industrialne
- Zwisy wiszące pojedyncze klasyczne
- Zwisy wiszące pojedyncze - kule chrom
- Zwisy wiszące pojedyncze - kule kolorowe
- Zwisy wiszące pojedyncze z abażurem
- Zwisy wiszące pojedyncze młodzieżowe
- Zwisy wiszące pojedyncze kuchenne
- Zwisy wiszące pojedyncze regulowane
- Zwisy wiszące pojedyncze dekoracyjne
-
-
-
-
-
-
-
podlogowe
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
- Styl
-
Pomieszczenia
-
-
-
do salonu
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
do kuchni
-
-
-
-
-
do przedpokoju
-
-
-
-
-
na schody
-
-
-
-
Kolor
-
- Promocje
- Bestseller
- Nowości
- Inspiracje
- Kontakt
-
Blog
-
-
-
Kategorie bloga
-
-
- Outlet
• 6 sposobów na oszczędzanie na rachunku za oświetlenie
Chcesz zgromadzić więcej oszczędności? Marzy Ci się nowy samochód, mieszkanie, a może właśnie budujesz własny dom? Niezależnie od Twojego powodu oszczędzania, rachunek za oświetlenie na pewno jest rzeczą, na którą możesz obniżyć swoje wydatki.
Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące oszczędzania na rachunku za prąd. Prezentujemy 6 kroków do łatwego obniżenia wydatków na oświetlenie. Czas zacząć realizować marzenia za oszczędzone pieniądze!
1. Wprowadź jak najwięcej światła słonecznego
Będziesz zaskoczony, jak wiele może zmienić więcej światła dziennego w mieszkaniu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu znacznie opóźnisz moment, w którym potrzebujesz światła sztucznego do funkcjonowania w domu.
Jeśli jesteś na etapie budowy domu lub poszukujesz mieszkania do kupienia, zwróć uwagę na położenie lokum względem stron świata. Najlepiej żeby Twój przyszły dom wyposażony był w duże okna wpuszczające wiele światła. Ilość okien też jest ważna – im więcej, tym lepiej.
Jeśli masz już własne mieszkanie i nie masz wpływu na rozmieszczenie okien ani na położenie domu, to mamy dla Ciebie inne sposoby na wydobycie naturalnego oświetlenia.
-
Zawieś firany i zasłony z delikatnych materiałów – skrywasz okna pod grubą warstwą tkanin? Zapewniamy, że warto to zmienić. Cienkie firany w jasnych kolorach wpuszczą znacznie więcej słońca do mieszkania.
-
Zastosuj jasne kolory ścian – jeśli chcesz naturalnie rozjaśnić swoje wnętrza, to jasne kolory ścian świetnie Ci w tym pomogą. Odcienie beżu, bieli, écru, błękitu, pastelowe róże – to barwy, które sprawią, że w późniejszych godzinach zaczniesz używać lamp.
2. Zwróć uwagę na rodzaj i moc żarówek
Tradycyjne źródła światła pobierają znacznie więcej energii niż żarówki LED. Co prawda energooszczędne źródła zasilania są droższe w zakupie niż zwykłe żarówki. Jednak ich koszt bardzo szybko się zwróci w postaci obniżonych rachunków na prąd.
Żarówka LED E27 Zimna 12W 77W
Pamiętaj jednak, że żarówki ledowe są najbardziej energooszczędne wtedy, kiedy świecą się przez dłuższy czas. Tak więc radzimy, by wymienić źródła zasilania na LED w pomieszczeniach, gdzie światło zostaje włączone na dłużej. Sprawdź nasz poradnik jak dobrać żarówki do różnych lamp. Poznaj triki na oświetlenie domu zgodnie z ekologią.
Do wysokich rachunków za oświetlenie przyczynia się jeszcze niedostosowana moc żarówek. Często jest tak, że kupujemy do lamp źródła zasilania o zbyt dużej wartości Wat niż w rzeczywistości jest to konieczne.
By nie popełniać błędu zasilania lamp zbyt mocnymi źródłami zasilania, dokładnie przemyśl, jaka moc żarówki jest Ci potrzebna do oświetlenia danego miejsca czy pomieszczenia. Sprawdź, w jakiej najmniejszej wartości Wat użytkowanie mieszkania pozostaje komfortowe i kup żarówkę o właśnie o takiej wartości.
Żarówki dekoracyjne - sprawdź!
3. Zaplanuj rozmieszczenie lamp
Położenie lamp ma kluczowe znaczenie dla wydajności. Bardzo często jest tak, że umieszczamy lampę sufitową lub żyrandol na środku pokoju i to oświetlenie towarzyszy nam przy każdej wykonywanej czynności w pomieszczeniu. To bardzo nieekonomiczne rozwiązanie. Głównie dlatego, że lampa sufitowa z kilkoma źródłami zasilania o dużej mocy (by mogła oświetlić całe pomieszczenie) i tradycyjnymi żarówkami czerpie bardzo dużo prądu.
Jak więc ekonomicznie oświetlać wnętrza? Podziel mieszkanie na strefy! Zasady są proste – dom najczęściej dzieli się na takie obszary, jak strefa wypoczynkowa, kuchenna, sypialniana. W oświetleniu strefowym chodzi o to, by zrezygnować z żyrandola zamieszczonego w centralnym punkcie pokoju. Za to oświetlamy każde miejsce, w którym będziemy wykonywać daną czynność.
Na przykład: często czytasz książki na kanapie w salonie – postaw przy niej lampę stojącą lub zamontuj kinkiet z żarówką o niskiej mocy. W kuchni powieś lampę wiszącą bezpośrednio nad stołem. A biurko oświetl lampką stołową.
Ten sposób oświetlania wnętrz sprawi, że będziesz używać tylko tych lamp, których w danej chwili potrzebujesz. Dodatkowo nie wszystkie lampy zasilisz mocnymi żarówkami. Niektóre czynności wymagają delikatnego oświetlenia.
Lampy sufitowe nowoczesne - sprawdź naszą ofertę!
4. Reguluj oświetlenie
Inwestycją, która na pewno Ci się zwróci, jest wymiana tradycyjnych włączników światła na ściemniacze. Pozwalają one regulować moc żarówek Twoich lamp. Możesz dostosowywać poziom natężenia światła do czynności, które wykonujesz w danym momencie. Bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
5. Zamontuj czujniki ruchu
Czujniki ruchu są bardzo wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem. Światło wyzwala się dopiero, kiedy przejdziesz obok czujnika. Jeśli nie wykrywa on ruchu, samoistnie się gasi.
Ten sposób zapalania światła szczególnie spodoba się osobom zapominalskim. Jeśli często zdarza Ci się nie zgasić światła wychodząc z łazienki lub zostawiać lampę w sypialni włączoną przez całą noc, to czujnik ruchu jest znakomitym rozwiązaniem dla Ciebie.
6. Wyłącz światło!
Tę najbardziej oczywistą metodę zostawiliśmy na koniec listy :) O tak prostej czynności bardzo często zapominamy i nie przywiązujemy do niej za dużo uwagi. Pamiętaj o tym, aby za każdym razem, kiedy wychodzisz z pokoju albo kiedy lampa nie jest Ci już potrzebna, wyłączać światło.
Jeśli zadbasz o to, by światło zawsze było wyłączone, kiedy go nie używasz, to już znacznie obniżysz wysokość rachunków na oświetlenie. Wyrobienie w sobie tego nawyku jest podstawą oszczędzania na prądzie. Systematycznie trenuj wyłączanie światła i ciesz się pomniejszonymi rachunkami za oświetlenie. A jeśli chcesz jeszcze mniej wydawać na prąd, zastosuj się do naszych pozostałych pięciu wskazówek skutecznego oszczędzania na oświetleniu.
Powiązane posty
Powiązane produkty
-
Żarówka LED E27 Ciepła 10W 60W
5,99 zł